مثل همه مردم من هم به دنبال موفقیت بودم و در این مسیر کتابها زیادی خواندم و آموزشهای زیادی دیدم. مهم ترین مانع یک چیز بود: اجرا!
وقتی شما بهترین کلاسها را می روید و بهترین چیزها را یاد می گیرید مرحله بعدی اجرای آنهاست. و برای اجرا افراد با مشکلات زیادی روبرو می شوند چون آن چیزی که گفته می شود با آن چیزی که انجام می شود زمین تا آسمان فرق می کند.

یک جمله بسیار مهم در فیلم جنگجوی درون وجود دارد آنجا که پیرمرد خردمند به میلمن جوان می گوید: دانش با خرد متفاوت است. دانستن چیزی با انجام دادن آن فرق می کند. مثلا شما در یک دوره عالی سرمایه گذاری شرکت می کنید که تکنیک های طلایی موفقیت مالی را به شما یاد می دهد. بعد بر اساس اسن آموزه ها می خواهید مثلا سکه بخرید ولی درست زمانی که باید اقدام به خرید کنید موانع ذهنی زیادی به سراغ شما می آید که در نهایت خرید نمی کنید و پس از مدتی که سکه گران شد ناراحت و سرخورده احساس پشیمانی می کنید که چرا این فرصت طلایی را از دست داده اید.

یا می خواهید ازدواج کنید ولی دقیقا زمانی که باید تصمیم نهایی را بگیرید چیزی در درونتان مانع میشود و این روند پایان ناپذیر تردید و دو دلی زندگی شما را تبدیل به چیزی می کند که دوست ندارید!
این موضوعی بود که من مدتها با آن درگیر بودم. چیزهای زیادی ممی دانستم که هیچ دردی دوا نمی کرد پس تصمیم گرفتم تا مشکلم را حل کنم.

در این مسیر مطالب زیادی در مورد مدیریت زمان خواندم و بعد متوجه شدم  مدیریت زمان مهم نیست! در واقع مدیریت زمان بخش کوچکی از کل ماجرا بود و همه چیز نبود. موضوع عملکرد بسیار وسیع تر و کامل تر از مدیریت زمان بود ولی چیزی که به ما گفته بودند این بود که مدیریت زمان یعنی مدیریت عملکرد..
بعد به مطالعه در این مسیر ادامه دادم تا به بحث مغز رسیدم جایی که تمام پاسخها را آنجا یافتم: اینکه چرا اقدام نمی کنیم؟ چرا تصمیم نمی گیریم؟ چرا تعلل می کنیم و کارهایی که بسیار مهم هستند را عقب می اندازیم. وقتی مشاهده کردم که افراد زیادی مشکل من را دارند تصمیم گرفتم حاصل این مطالعات را در قالب یک کتاب چاپ کنم. این کتاب در دست چاپ است و به زودی عرضه خواهد شد. در کنار این کتاب ارزشمند تمام مطالعات، تحقیقات و تجربیات خودم و افرادی که به آنها مشاوره دادم را در قالب آموزشهای رایگان و دوره های آنلاین در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهم تا گامی در جهت اصلاح فرهنگ عملکرد کشورمان برداریم و بتوانیم زندگی شاد و پرثمری ایجاد کنیم.


به امید دیدار یکایک شما
مصطفی علیزاده